קטגוריית הפודטק – הדבר הגדול הבא בהייטק הישראלי

רובע פודטק, חממות טכנולוגיות, אקסלרטורים, מכון מחקר למזון, מתחם מיקרו-תעשייה ייחודי בצפון, שת”פים עם מדינות ועם גופי השקעה בין-לאומיים: “ישראל נמצאת היום בחוד החנית של הפודטק העולמי”, אומר משקיע הפודטק אראל מרגלית. ראיון מיוחד לרגל שבוע הפודטק.

לקריאת הראיון המלא באתר דה-מרקר

פודטק ישראל: מחברים בין כל השחקנים

קהילת פודטק ישראל, שהוקמה על-ידי ארגון ‘יוזמה לאומית’ ומשרד הכלכלה במטרה להפוך את הגליל למוקד פודטק מוביל בישראל ובעולם, מסכמת שנה של הישגים ושיתופי פעולה

לקריאת הכתבה

ערכת מידע בנושא רגולציית פודטק

קהילת פודטק ישראל בשיתוף משרד הכלכלה שמחים להנגיש לכם ערכת מידע בנושא רגולציית פודטק. בהמשך למפגש השולחנות העגולים המוצלח שהתקיים במרץ 2020, עמלנו על 2 מדריכים פשוטים מבוססי אינפגרפיקה על מנת להנגיש המידע הרלוונטי לכל יזם ויזמית פודטק בתחום הרגולציה.

לחצו להורדת (1) רגולציה בתחום הפודטק ליזם המתחיל ו- (2) רגולציה בתחום הפודטק במדינות שונות

פיתוח ישראלי: סטייק שגדל במעבדה

סטייק ללא שחיטה: חוקרים בטכניון פיתחו דרך לייצור בשר מתורבת מחוץ לגופו של בעל החיים. איך השיטה עובדת?

פריצת דרך בייצור בשר מתורבת מחוץ לגופו של בעל החיים: במאמר שהתפרסם בכתב העת Nature Food מוצג תהליך גידול של בשר מתורבת על פיגומים העשויים מחלבוני סויה. הפיתוח מבוסס על טכנולוגיות מקוריות שפרופ’ שולמית לבנברג, דיקנית הפקולטה להנדסה ביו-רפואית בטכניון, פיתחה בעשורים האחרונים לטובת יישומים רפואיים – הנדסת רקמות להשתלה בבני אדם. המחקר נערך בשיתוף חברת “Aleph Farms”.

לכתבה המלאה.

למחקר המלא ב- Nature

נסטלה מרחיבה את השימוש בבלוקצ’יין למותג הקפה השוודי Zoégas

נסטלה מרחיבה את השימוש בבלוקצ’יין למותג הקפה הבריטי Zoégas כדי לאפשר ללקוחות שלה לעקוב אחרי כל שקית קפה עד למקורות הייצור שלה בברזיל, רואנדה או קולומביה. לפי פרסומי החברה, באמצעות סריקה של QR קוד על האריזה, יוכלו הצרכנים להתחקות אבל המסע שעברו הפולים מהשדה ועד המפעל, כולל מידע על החקלאים, מידע על הגידול, מועד המשלוח ומועד קליית הפולים.

לכתבה המלאה

איך ייראו המסעדות אחרי הקורונה?

בלי דמי פינוי, שכ”ד שפוי ויותר טבחים דורשי עבודה: המסעדנים מתכוננים ליום שאחרי פתיחת המסעדות, ומודים שלא הרבה מקומות ייפתחו מחדש. אריאל רוזנטל, “הקוסם”: “יהיו הרבה פצועים בדרך, אבל תחום המסעדנות נהיה סיוט והיה צריך ריסטארט – והנה הוא הגיע”

Remilk – החברה שממציאה מחדש את הגבינה

תכירו את Remilk, סטארט-אפ צעיר שמפתח תחליף חלב עם טעם וערכים תזונתיים זהים למקור. החלום: להשתלט על שוק תחליפי גבינות היוקרה. “עשינו בדיקות טעם וזה יצא קרוב מאוד למקור”, מספר המייסד אביב וולף, “אם נשיג את המטרה, אנחנו מאמינים שזה Game Over לשימוש בפרה”

סדר הפסח של העתיד

למנת פתיחה: קניידלעך מחלבון קטניות. לעיקרית: נקניקיות חרגול או נתח תחליף בשר טבעי, שיש לו צורה וטעם בול כמו בקר. ולקינוח: פאי לימון ממעבדה. והאפיקומן? מצה מאבקת חגבים. רותי רוסו ורענן שקד הזמינו את השף טום אביב לבשל ולאכול את ארוחת הסדר מהעתיד הקרוב, כשהקורונה תהיה מאחורינו, והפודטק יהיה הדבר הגדול הבא

לכתבה המלאה

מיזם להקמת מתחם מיקרו תעשיית פודטק

לראשונה בישראל: משרד הכלכלה והתעשייה יוצא במיזם חדשני להקמת מתחם מיקרו תעשייה פודטק בגליל המזרחי עם מענק חסר תקדים של עד 27 מיליון ₪ והטבות נוספות בסך מעל 10 מיליון ₪.

לפרטים נוספים ותיאום פגישה

קול קורא להקמת מכון מזון ראשון בישראל

מינהל תעשיות במשרד הכלכלה והתעשייה בתיאום עם רשות החדשנות פונה בזאת לקבלת מידע אודות גוף או התאגדות של מספר גופים (קונסורציום) המסוגלים להקים ולהפעיל מכון מזון בשותפות עם המכללה האקדמית תל-חי לרבות מידע בדבר המודלים האפשריים לביצוע הפעילות כאמור.